Geboortestenen. Dat klinkt leuk, maar hoe is dat eigenlijk ontstaan? Ook vind je -als je gaat zoeken op het internet- vaak meerdere geboortestenen die bij jouw maand of sterrenbeeld horen. En dan zijn er ook nog twee geboortesteen kalenders! Lekker verwarrend. Kan dat niet wat overzichtelijker? Om een beetje orde in de chaos te scheppen heb ik het hieronder geprobeerd uit te leggen.
Een stukje geschiedenis
Er zijn verschillende verhalen over het ontstaan van geboortestenen. De bekendste in het westen is denk ik wel het verhaal dat staat beschreven in het tweede deel van de bijbel: Exodus. Volgens dit verhaal zag een Joodse geleerde twaalf stenen op een borstplaat (een religieus kledingstuk) bij Aaron. Die stenen stonden toen voor de 12 stammen van Israel. Later koppelde een geleerde deze stenen als symbool aan de 12 sterrenbeelden.
Weer honderden jaren later geloofden geleerden en monniken dat deze stenen speciale krachten bezaten en werden deze 12 stenen gekoppeld aan de 12 maanden van het jaar. De monniken dachten dat de stenen het krachtigst waren als zij die droegen in de bijbehorende maand. Zo is dus de geboortesteenkalender met de maanden ontstaan.
Verschillende geboortesteenkalenders in omloop
In principe kun je dus 2 soorten geboortesteen kalenders onderscheiden: de geboortestenen per maand en per sterrenbeeld. Maar dat is niet het enige…
Ben je aan het zoeken op internet dan kom je als snel bij verschillende geboortestenen uit van jouw maand. Heel verwarrend kan dit zijn. Hoe kan dit?
Omdat sommige stenen zeer zeldzaam zijn geworden. Neem de diamant voor de maand april. Onbetaalbaar voor de meeste mensen. Daarom is dan gezocht naar een steen die qua uiterlijk en krachten lijkt op de oorspronkelijke steen. Zo vind je bij mij herkimer diamant als geboortesteen voor april.
Geboortestenen: een mooi symbolisch cadeau
Sommige mensen geloven heilig in edelstenen en dus ook in geboortestenen. Anderen staan daar lijnrecht tegenover en vinden het allemaal maar zweverig. Het is nooit weenschappelijk bewezen dat edelstenen daadwerkelijk helpen. Mijn oma was er 100% van overtuigd. ik met mijn nuchtere opvoeding een stuk minder. Toch vind ik de symbolische betekenis van edelstenen erg mooi. En…je weet maar nooit ;).


Vond je dit interessant?
schrijf je in voor Mail met Flair en ontvang wekelijks informatie over sieraden, edelstenen en het onderhoud daarvan. Schrijf je nu in en ontvang direct 10% korting op je bestelling!
Footer
Jewels with Flair
E-mail: info@jewelswithflair.nl
IBAN: NL18 KNAB 0257 0875 08
BIC: KNABNL2H
KvK: 55808840
BTW-identificatienummer: NL002079752B07
Populaire categorieën
JWF Service
Informatie
Blogs
Follow us
Proud member of
Ja, ik wil graag 10% korting op mijn volgende aankoop!
De gegevens die je op dit formulier verstrekt gebruiken wij om contact met je op te nemen en marketing aan te bieden. Je stemt ermee in dat wij jouw gegevens mogen verwerken zoals staat omschreven in ons privacy beleid. Uitschrijven kan op ieder gewenst moment volgens de ‘uitschrijf – link’ onderaan iedere mail die je ontvangt. We gebruiken je gegevens met respect en alleen voor onze eigen doeleinden.
Functioneel Altijd actief
Voorkeuren
Statistieken
Marketing